Kolejne wyróżnienie dla studentów 26.02.2020 20:41

21 lutego 2020 r. odbyła się ogólnopolska II Konferencja Naukowa Studentów „MŁODZI ZDOLNI” organizowana przez Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego pod patronatem honorowym  Prorektora ds. studenckich Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Tomasz Cieślak, prof. UŁ.

Studenckie koło naukowe „alpha-Reaktywni”, którego opiekunem naukowym jest dr inż. Marta Piątek-Hnat, zaprezentowało trzy pracę naukowe o tematyce: Mikrosfery Polimerowe, Biopolimery z odpadów spożywczych, Biodegradacja toreb foliowych.

Podczas prezentacji posterowej wyróżniona została praca inż. Doroty Skowrońskiej i inż. Martyny Jurkiewicz, pt. „Biopolimery z odpadów spożywczych”.

Jest to niewątpliwie ogromny sukces tych młodych inżynierów ZUT, dla których aktywne działanie w pracach naukowych daje możliwość tworzenia nie tylko nowych ekologicznych materiałów polimerowych, pogłębia ich wiedzę i doświadczenie, ale również pozwala przedstawić swoje wyniki prac podczas ogólnopolskich konferencji, gdzie z powodzeniem reprezentują  Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz region zachodniopomorski. Materiały biodegradowalne stanowią bowiem bardzo innowacyjny nurt w badaniach naukowych na całym świecie.