O "Materiałach inspirowanych naturą" podczas II Ogólnopolskiego Dnia Inżynierii Materiałowej 27.03.2024 08:59

Już po raz drugi środowisko naukowe związane z inżynierią materiałową zorganizowało II Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej, w którym uczestniczyło 15 uczelni i 6 instytutów badawczych z 12 polskich miast, w tym Szczecin i ZUT. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyło około 400 osób z 15 klas ze szkół średnich z miasta i regionu.

Wydarzenie rozpoczął wykład inauguracyjny pt. "Materiały inspirowane naturą" wygłoszony przez prof. dr hab. inż. Mirosławę El Fray. Zgromadzeni w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii słuchacze wzięli udział w próbie pobicia ustanowionego rok temu Rekordu Polski na ‘Największą lekcję inżynierii materiałowej’. Oprócz wykładu i 4 mini wykładów miało do wyboru 25 różnorodnych laboratoriów i warsztatów zorganizowanych w trzech budynkach Uczelni z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury badawczej.

foto: Aurelia Kołodziej