W piątek, 17 marca 2023 r miał miejsce I Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej. To wyjątkowe wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy 15 jednostek naukowych z całej Polski, które na co dzień zajmują się badaniami materiałów i nanomateriałów, i którymi zajmuje się również liczne grono pracowników i doktorantów Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej.
W zajęciach zorganizowanych na trzech wydziałach, tj. Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt uczestniczyło 220 uczniów ze szkół średnich Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Dla uczestników przygotowanych zostało 13 różnych warsztatów i laboratoriów dotyczących głównie materiałów polimerowych, nanomateriałów, w tym biomateriałów, superkondensatorów i ogniw litowo-jonowych. Uczniowie mogli poznać budowę i strukturę materiałów oraz ich właściwości, które decydują o tym w jakim konkretnym zastosowaniu dany materiał może być wykorzystany. Młodzież otrzymała również certyfikaty uczestnictwa w I Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej.
Wydarzenie to odbyło się w Polsce po raz pierwszy, ale kolejna runda ruszy znów za rok. Jednak by odkrywać Inżynierię Materiałową na co dzień, już dziś można podjąć studia na kierunku Inżynieria w medycynie lub Materials Science and Engineering, które są szczególnie mocno powiązane z inżynierią materiałową.