Stypendysta programu ULAM, prof. Hasanin, uczestnikiem II Kongresu Umiędzynarodowienia 09.10.2024 21:56

W dniach 11-12 września 2024 roku w Warszawie odbył się II Kongres Umiędzynarodowienia. Jego głównym tematem była przyszłość polskiej nauki. Kilkuset przedstawicieli uczelni i instytucji badawczych z całej Polski oraz zagraniczni eksperci i ekspertki spotkali się w gościnnych murach Uniwersytetu Warszawskiego, który jest partnerem zorganizowanego przez Narodową Agencją Wymiany Akademickiej i Narodowe Centrum Nauki wydarzenia.

Kluczowym punktem programu II Kongresu była międzyresortowa debata wiceministrów: nauki, spraw zagranicznych, funduszy i polityki regionalnej oraz rozwoju i technologii, w której udział wzięli: prof. Andrzej Szeptycki, dr Henryka Mościcka-Dendys, Jan Szyszko oraz Ignacy Niemczycki. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Hans de Wit – wybitny holenderski ekspert w dziedzinie umiędzynarodowienia.

Uczestnikiem II Kongresu był Prof. Mohamed Hasanin, stypendysta programu ULAM finansowanego przez Narodową Agancję Wymiany Akademickiej. Prof. Hasanin realizuje projekt pt. ”Sustainable nanostructure drug carrier system-based potato peel waste for drug formulations”.