Szkoła Letnia 19-21.09.2022 r. i satelitarne Sympozjum Naukowe BalticBioMat 22-23.09.2022 r. 26.07.2022 16:33

Katedra Inżynierii Polimerów i Biomateriałów Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej realizuje projekt „GREEN-MAP” – Novel green polymeric materials for medical packaging and disposables to improve hospital sustainability. Projekt, którego koordynatorem jest ZUT, a kierownikiem – prof. dr hab. inż. Mirosława El Fray uzyskał dofinansowanie w kwocie 1 168 400 Euro, w ramach programu H2020-MSCA-RISE-2019. Partnerami projektu są: University of Bologna (Włochy), Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu, Uniwersytet Techniczny w Budapeszcie (Węgry), firmy z Włoch, Niemiec, Holandii i Polski oraz jeden partner z USA. Projekty typu RISE są ukierunkowane na rozwój kariery naukowej młodych naukowców (Early Stage Researchers, ERS) oraz doświadczonych naukowców (Experienced Researchers, ER). Intensywny program badawczy jest realizowany od 2020 roku z roczną przerwą spowodowaną sytuacją pandemiczną. Projekt przekroczył już półmetek, a wyniki zostały podsumowane podczas spotkania konsorcjum w czerwcu 2022 w Szczecinie.

Kolejną okazją do wymiany doświadczeń zdobytych podczas realizacji projektu będzie Szkoła Letnia pt.” Designing bio-based polymers for circular economy: from green monomers to green polymers” organizowana w dniach 19-21 września 2022 w Szczecinie, w formie hybrydowej. Osoby zainteresowane udziałem w szkole Letniej (on-line lub na miejscu) mogą zgłosić się przesyłając formularz zgłoszeniowy (format:  docx, rozmiar:  1,18 MB). Udział w Szkole Letniej jest bezpłatny, ale rejestracja obowiązkowa.

Ponadto, tuż po Szkole Letniej zostanie zorganizowane satelitarne Sympozjum Naukowe 1st Baltic Symposjum on Polymer and (Bio)Materials Science „BalticBioMat” – From Materials Design to Advanced Structures w dniach 22-23 września 2022. Istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału w sympozjum i nadsyłania streszczeń do prezentacji posterowych (streszczenie te zostaną opublikowane w materiałach konferencyjnych). Rejestracja udziału w konferencji jest możliwa do końca sierpnia 2022. Zapraszamy do zapoznania się z programem naukowym konferencji i aktywnego udziału.