Uczniowie klasy medyczno-politechnicznej w dawnej Politechnice Szczecińskiej czyli obecnym ZUT 29.11.2022 13:44

W dniu 28 listopada 2022 roku naszą Katedrę Inżynierii Polimerów i Biomateriałów odwiedzili uczniowie klasy I d medyczno-politechnicznej z Zespołu Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim. W ramach zajęć mieli okazje otrzymać kapsułki oraz zapoznać się z dwoma metodami otrzymywania polimerów: fotosieciowaniem oraz polimeryzacją na granicy faz. W świat nauki wprowadzali uczniów pracownicy (dr Ignaczak i dr Sobolewski) i doktoranci Katedry oraz studenci Studenckiego Koła Naukowego „alfa-Reaktywni”. Pokazy dostarczyły licealistom niezapomnianych wrażeń i nowej wiedzy pokazującej, jak medycyna i technika przenikają się nawzajem i to w miejscu, które kultywuje tradycje dawnej najlepszej uczelni technicznej na Pomorzu Zachodnim, jaką była Politechnika Szczecińska, czyli obecny Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.