Prof. Rodney Ruoff, wybitny znawca grafenu i materiałów węglowych gościem Seminarium Naukowego Inżynierii Materiałowej – 30 listopada 2021 r., godz. 9:15 17.11.2021 10:18

Kolejny wybitny naukowiec będzie gościem Seminariów Naukowych Inżynierii Materiałowej. Prof. Rodney Ruoff  (format:  pdf, rozmiar:  301 kB)z Ulsan National Institute of Science and Technology (UNIST) Ulsan, Republic of Korea wygłosi wykład „F-Diamane (“single layer diamond”) and “perfect” (well, almost?) CVD single crystal graphene”.

Prof. Rodney S. Ruoff jest Wybitnym Profesorem UNIST (indeks h=157, ponad 175 tyś. cytowań) (Wydział Chemii, Wydział Materiałoznawstwa oraz Katedra Energii i Inżynierii Chemicznej) oraz Dyrektorem Centrum Wielowymiarowych Materiałów Węglowych (CMCM) Instytutu Nauki Podstawowej (IBS) zlokalizowanym na kampusie Ulsan National Institute of Science and Technology (UNIST) w Ulsan, Republika Korei. Przed dołączeniem do zespołu UNIST w 2014 roku, od września 2007 roku był profesorem Cockrell Family Regents Endowed Chair na Uniwersytecie Texas w Austin, USA.

Prof. Ruoff uzyskał doktorat z fizyki chemicznej na Uniwersytecie Illinois-Urbana w 1988, a następnie był stypendystą programu Fulbrighta w latach 1988-89 w Max Planck Institute für Strömungsforschung w Getyndze w Niemczech. Kolejno był postdokiem w Centrum Badawczym IBM imienia TJ Watson’a, a następnie przez 6 lat prowadził badania w Molecular Physical Laboratory, SRI International. Od stycznia 2000 r. do sierpnia 2007 r., był profesorem nanoinżynierii imienia Johna Evansa na Uniwersytecie Northwestern (NU) oraz dyrektorem Instytutu Materiałów Inspirowanych Biologicznie, NU.

Więcej informacji o Prof. Ruoff można przeczytać na stronach: cmcm.ibs.re.kr oraz en.wikipedia.org/wiki/Rodney_S._Ruoff

Seminarium odbędzie się 30 listopada 2021r. (wtorek) o godz. 9.15 w formie zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams, zespół „Seminarium RDN Inżynieria Materiałowa”.

Uwaga! Osoby spoza zespołu „Seminarium RDN Inżynieria Materiałowa” proszone są o rejestrację pod adresem: informatyk-wtiich@zut.edu.pl do 30.11.2021r. do godz. 8.30

Prosimy o zalogowanie się imieniem i nazwiskiem.

Serdecznie zapraszamy!

Przewodnicząca Rady Dyscypliny Naukowej Inżynieria Materiałowa